Aktualności

Warsztaty: RODZINNE TRADYCJE – Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W dniu  13 grudnia 2019 r.  w ramach  projektu  pn. „DLA RODZINY”   współfinansowanego  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata  2014-2020,  w godzinach  od 14.00 do 18.00  odbyły  się warsztaty rodzinne z okazji Świąt Bożego Narodzenia.  Warsztaty zostały zorganizowane  dla wszystkich uczestników projektu  wraz z członkami całej rodziny,  miały na celu  przybliżenie tradycji świątecznych, wymianę  doświadczeń i tradycji  rodzinnych,  wspólne śpiewanie kolęd oraz wspólne rodzinne przygotowywanie ozdób świątecznych, kartek świątecznych, stroików, własnoręcznie wykonanych  drobnych upominków,   dzięki którym wprowadza się  świąteczny nastrój.
Choć niektórzy się trochę ubrudzili klejem, brokatem czy flamastrami  to efekt końcowy  wspólnej rodzinnej pracy był olśniewający i niepowtarzalny, a radość na twarzach dzieci ze wspólnego wykonywania drobnych upominków nie  zapomniana. Na warsztatach  rodzinnych zapewniony był poczęstunek, więc po zakończonej pracy można było napełnić  brzuszki i odpocząć przy śpiewaniu kolęd.
Na spotkanie uczestników projektu przybyła również Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgierzu  Pani Ewa Lesiak składając wszystkim uczestnikom projektu  życzenia spędzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2020 Roku.

Skip to content