Aktualności

RODZINNE-OKOLICZNOŚCIOWE WARSZTATY UCZESTNIKÓW PROJEKTU „DLA RODZINY” W FORMIE ON-LINE

Z uwagi na  trwającą pandemią  i związane z tym obostrzenia uniemożliwiające  zorganizowanie warsztatów rodzinnych – okolicznościowych w tradycyjny sposób, zrealizowano warsztaty w formie zdalnej.  Wszyscy uczestnicy projektu wcześniej otrzymali  komplet  materiałów  plastycznych  potrzebnych  do realizacji warsztatów.
W dniu  08 kwietnia 2021r  zrealizowano warsztaty  „Wielkanocno-wiosenne”. Choć realizacja warsztatów obyła się już po Świętach Wielkanocnych , jednak nawiązywały one do tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi  i  nadchodzącej wiosny. Omawiano tradycje rodzinne, przygotowywano potrawy świąteczne  i sałatki wiosenne. Dzieci wykonały kartki wielkanocne i malowały tradycyjne pisanki.
W dniu 09 kwietnia 2021r zrealizowano zdalnie warsztaty z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Wykonano laurki dla babci i dziadka, omówiono drzewo genealogiczne dotyczące członków rodziny, przygotowano szybki i prosty deser  na rodzinne święto.
W dniu 15 kwietnia 2021r  zrealizowano warsztaty z okazji zbliżającego się  „Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka”. Rozmawiano o tradycjach, marzeniach i wartościach rodzinnych. Przygotowywano portrety rodzinne, śpiewano wspólnie piosenki, przeprowadzono  zabawy, gry i teleturnieje rodzinne.
 Pomimo braku  bezpośredniego kontaktu uczestników projektu  wszyscy świetnie się bawili na warsztatach on-line.

Skip to content